Наукова робота

Основним напрямком наукової діяльності кафедри матеріалознавства і новітніх технологій є розробка нових функціональних матеріалів з контрольованими специфічними властивостями.
Наукові дослідження проводяться за наступними напрямками:
Нанопористі вуглецеві матеріали (НВМ) та композитні матеріали на їх основі.
Науковцями кафедри розроблені методи отримання нанопористого вуглецевого матеріалу із сировини рослинного походження з високорозвиненою питомою площею поверхні (800-2200 м2/г) та оптимізованими фізико-хімічними властивостями, які дозволяють використовувати його як високоефективний електродний матеріал для виготовлення електрохімічних конденсаторів. Питома ємність нанопористого вуглецевого матеріалу становить 180 -200 Ф/г у 30% водному розчині KOH та 60-80 Ф/г у неводному електроліті. Досягнуто вагомих результатів при отриманні мікро- та мезопористого вуглецевого матеріалу з прогнозованим розподілом пор за розміром для використання як сорбентів та матеріалу електродів суперконденсаторів.
Розроблено методику синтезу нанокомпозитів MoS2/НВМ з різною морфологією (багатошарові наносфери, нанолисти).
У перспективі планується вдосконалити методи отримання нанопористого вуглецевого матеріалу з контрольованим розподілом пор за розміром з рослинної сировини різної внутрішньої структури; Отримати багатошарові наносфери MoS2/НВМ з використанням в якості добавки до моторних олив, твердих мастильних матеріалів, каталітичного застосування.

Наступним напрямом дослідження є електродні матеріали для літієвих джерел живлення на основі оксидів та гідроксидів металів і шпінелей. Електродні матеріали для літієвих джерел живлення на основі LiFePO4 та FeF3.
Експериментально вивчено кореляцію між умовами синтезу та структурно-морфологічними та електрохімічними характеристиками нанодисперсних оксидів.
Здійснено синтез нанодисперсного LiFePO4 з визначеною морфологією (пластинчастий) та композитного LiFePO4/НВМ з наступним тестуванням як катоду у літієвих джерелах струму. Досягнуто вагомих результатів при отриманні нанодисперсних фторидів заліза.
В перспективі планується синтез функціональних наноматеріалів на основі оксидів Ti, Fe, Si, Mg, Zn.
Ми готові співпрацювати в описаних сферах та розглянемо всі пропозиції про співпрацю.