29 лютого, в особливий день особливого року,  в рамках реалізації завдань проекту Радіаційна безпека: європейсько-український підхід ( 101127143 — RISE-UP — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH), що виконується на кафедрі матеріалознавства і новітніх технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за підтримки Європейської комісії (Програма імені Жана Моне) відбулася інтерактивна лекція та майстер-клас для студентів перших курсів фізико-технічного факультету та  Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника під назвою «Побачити невидиме – радіація навколо нас». Студенти прослухали коротку лекцію про природу та одиниці вимірювання радіоактивного випромінювання, фактори ризику та біологічні ефекти. Практичною складовою заходу стала командна робота яка полягала в  конструюванні чотирма групами  чотирьох камер Вільсона (https://uk.wikipedia.org/wiki/Камера_Вільсона), які дозволили студентам безпосередньо спостерігати треки швидких заряджених частинок,  як складових потоків природної радіації «космічного» та «земного» походження. Ідея роботи камери Вільсона полягає в здатності іонів, що породжуються швидкими частинками при проходженні через речовину, виконувати роль зародків при конденсації крапель у переохолодженій перенасиченій парі. Дуже важливо, що робота усіх чотирьох команд буда однаково успішною – всі сконструйовані камери працювали і дозволити студентам побачити на власні очі в реальному часі проходження частинок (електронів, мюонів) з яких складаються потоки радіації що є невід’ємною частиною нашого життя.