Фізика і матеріалознавство

15 березня в рамках Весняної школи «Фізика і матеріалознавство» викладачі кафедри матеріалознавства і новітніх технологій провели ряд занять із учнями Манявського ліцею Солотвинської селищної ради Івано-Франківського району.
Загальну інформацію про університет, фізико-технічний факультет та спеціальності і освітні програми, за якими на факультеті здійснюється навчання, розказав декан фізико-технічного факультету професор Іван Гасюк. Він же провів цікаве заняття про можливості
реалізації різного роду експериментів використовуючи загальнодоступні речі, за участю учнів було реалізовано кілька таких експериментів та показано підходи до коректного аналізу отриманих результатів.
Далі учні були розділені на групи та продовжили ознайомлення із можливостями фізики та матеріалознавства в навчальних та наукових лабораторіях кафедри матеріалознавства і новітніх технологій, почергово переходячи по різних локаціях.
На локації «Джерела та елементи живлення» із учнями працювали наукові співробітники Наталія Іванічок і Павло Колковський. Учні ознайомилися із конструюванням суперконденсаторів та сонячних джерел живлення.
Лабораторні досліди «Цікаві оптичні явища» були проведені професором Богданом Рачієм у навчальній лабораторії оптики, де демонструвалися явища інтерференції та дифракції світла, застосування поляризації світла, моделювання оптичних систем, вивчення
мікроскопа та ін.
Професор Іван Яремій провів бесіду на тему «Фізика і матеріалознавство у нашому житті», де було показано ряд демонстрацій (зокрема, гіроскопи, котушка Тесла), обговорено фізику механізмів, процесів та явищ, які зустрічаються у нашому повсякденному житті, природі та оточуючому середовищі.
Зустріч була цікавою та інформаційно насиченою, учні отримали багато нових знань, емоцій та незабутніх вражень.