30 квітня 2025 року в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулася IV Науково-практична конференція з міжнародною участю «Розвиток кращих практик у підготовці докторів філософії», присвячена 80-річчю від заснування ІФНМУ.
Тематика конференції охоплювала актуальні питання підготовки докторів філософії за освітньо-науковою програмою 222 «Медицина», зокрема: відкритість і значущість наукового профілю, виклики у виборі теми дисертаційного дослідження, інтеграцію штучного інтелекту в освітній процес і наукові дослідження, розвиток відкритої науки та залучення до грантової діяльності.
Особливу увагу було приділено адаптації освітнього процесу до стандартів Європейського простору вищої освіти, а також формуванню міждисциплінарних компетентностей у здобувачів. ІФНМУ, зокрема, активно впроваджує ефективні моделі наставництва та підтримки професійного зростання молодих науковців.
На конференції було представлено міжнародний проєкт SpaceReady (програма ERASMUS+ KA220-HED – «Партнерства співпраці у сфері вищої освіти»), який презентувала професор кафедри прикладної фізики та матеріалознавства Володимира Бойчук. Проєкт є результатом успішної співпраці команди Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з Гірничо-металургійною академією імені Станіслава Сташиця в Кракові (Польща), Університетом Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін (Франція), Академією мистецтв та дизайну Poliarte (Італія) та компанією CreateHub (Польща). Основна мета проєкту — створення електронного навчального курсу, що поєднує уніфіковану методологію та міждисциплінарну програму підготовки учасників аналогових космічних місій.
11 квітня 2025 року за активної участі студентів Відокремленого структурного підрозділу “Івано-Франківський фаховий коледж Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника” відбувся конкурс арт-об´єктів “Дизайн для космосу: інноваційні рішення для аналогових місій та космічних середовищ”. Команди представляли свої проекти, в яких поєдналася наукова винахідливість та художній зміст, практичний потенціал та оригінальне бачення. Всі ідеї демонстрували глибоке осмислення питань дослідження космосу, сталого розвитку та адаптації людини до екстремальних умов.
Залучення студентів до таких практичних і творчих викликів є важливою складовою реалізації мети проєкту – зробити внесок у виховання нового покоління креативних та освічених громадян об´єднаної та сильної Європи.
2 квітня в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбувся Інформаційний день Програми ЄС Еразмус+. Захід зібрав представників закладів освіти, молодіжних організацій, центрів, органів влади та всіх, хто працює у сфері молоді та міжнародної співпраці.
Учасників привітала перша проректорка ПНУ Валентина Якубів, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова, та Катерина Жданова, провідна менеджерка Національного Еразмус+ офісу в Україні.
У програмі заходу також відбувся огляд 40 актуальних конкурсів Програми ЄС Еразмус+ для українських учасників, обговорення можливостей співпраці, партнерств та комунікації проєктних ідей між Україною та Португалією та презентація європейських платформ і професійних мереж у сфері освіти та молодіжної роботи.
Захід завершився жвавим обговоренням проектів, які реалізують у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.
07 березня 2025 року відбувся презентаційний захід проекту SpaceReady (програма ERASMUS+KA220-HED – Cooperation partnerships in higher education), в якому команда Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника працює разом з Гірничо-металургійною академією імені Станіслава Сташиця в Кракові (Польща), Університетом Версаль-Сен- Кантен-ан-Івлін – Universite De Versailles Saint-Quentin-En-Yvelines (Франція), Академією мистецтв та дизайну – Poliarte Politecnico delle arti SRL (Італія) та підприємством CreateHub (Польща).Основною метою проєкту є створення електронного навчального курсу, що поєднуватиме уніфіковану методологію та мультидисциплінарну навчальну програму для підготовки членів команд аналогових космічних місій. В зустрічі взяли участь близько 70 здобувачів освіти різних спеціальностей та років навчання, що підтверджує зацікавленість студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника «космічною» тематикою та здобуттям актуальної високотехногічної освіти європейського рівня.