6–7 травня 2025 року на кафедрі мікросистем Університету Південно-Східної Норвегії (USN) пройшов семінар з мікро- та нанотехнологій за схемою обміну знаннями (KES) . Цей семінар був частиною проекту EDUC-WIDE, що фінансується програмою «Горизонт Європа».
Захід зібрав представників Університету Хайме I (Іспанія), Університету Кальярі (Італія), Університету Масарика (Чеська Республіка) та Карпатського національного університету імені Василя Стефаника (Україна) з метою сприяння співпраці та обміну знаннями в галузі досліджень та розвитку інфраструктури нанотехнологій.
Під час семінару Лілія Туровська, науковий співробітник Центрe колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини, представила PNU-NanoLab та дослідницьку інфраструктуру університету, підкресливши його можливості в наноматеріалознавстві, енергетиці та біомедичних застосуваннях. Було опрацьовано теми щодо можливості для міжнародної співпраці та спільних дослідницьких ініціатив у синтезі та дослідженні наноматеріалів. Також учасники відвідали сучасні лабораторії мікро- та нанодосліджень USN (вузол NorFab).
Цей візит зміцнює інтеграцію університету в Європейський дослідницький простір (ERA) та підтримує інтернаціоналізацію дослідницької та інноваційної екосистеми нашого університету.