ОР Доктор філософії

 

Пропозиції та зауваження щодо покращення освітньо-наукової програми
105 Прикладна фізика та наноматеріали (доктор філософії)
просимо надсилати на електронну адресу кафедри kmint@pnu.edu.ua
або
електронну адресу гаранта ОНП: roman.ilnitsky@pnu.edu.ua

Гарант освітньо-наукової програми: Ільницький Роман Васильович

Освітньо-наукова програма «Прикладна фізика та наноматеріали» третього освітньо-наукового рівня вищої освіти галузі знань 10 Природничі науки спеціальності 105 Прикладна фізика та наноматеріали затверджена Вченою радою ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (протокол від 29 березня 2016 р. № 3), введена в дію з 01.09.2016 р. (наказ ректора № 43/06-06-з від 31.08.2016р.).

У 2020 році, у відповідності до «Положення про освітні програми» у ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (введено в дію наказом ректора №61 від 31 січня 2020 р.), після моніторингу ринку праці, врахування рекомендацій аспірантів, а також практик впровадження подібних програм, освітньо-наукова програма «Прикладна фізика та наноматеріали» була переглянута та затверджена Вченою радою ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (протокол від 31.08.2020 р. № 7), введена в дію з 01.09.2020 р. (наказ № 35/06-03-с від 31.08.2020).

Мета освітньої програми

Забезпечити підготовку докторів філософії в галузі природничих наук за спеціальністю 105 «Прикладна фізика та наноматеріали», які будуть здатні проводити професійну та/або дослідницько-інноваційну діяльність, розв’язувати комплексні проблеми в галузі матеріалознавства низькорозмірних структур. Дати уявлення про методи і підходи, які використовуються при вирішенні завдань, пов’язаних зі створенням нових та модифікацією відомих наноматеріалів з наперед заданими властивостями для пристроїв генерування, накопичення та зберігання електричної енергії. Здатність проводити теоретичні та експериментальні дослідження впливу різних факторів на фізичні властивості даних наноматеріалів, володіння методологією наукової та педагогічної діяльності.

Акцент програми зроблений на здобуття аспірантом емпіричних та теоретичних знань, умінь, навичок та компетентностей, необхідних для продукування нових ідей в галузі прикладного матеріалознавства, отримання нових речовин і матеріалів з перспективними функціональними властивостями та різного типу процесів з їх використанням, методологічних підходів та сучасних методів фізико-хімічних досліджень, які створюють бекграунд для проведення наукових досліджень та професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності при створенні матеріалів з наперед заданими властивостями, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, планування та проведення власного наукового дослідження, результати якого матимуть наукову новизну, теоретичне та практичне значення.

Поєднання освітніх компонентів в галузі прикладної фізики та наноматеріалів, зокрема, високих фізичних технологій, фізики біологічних систем, фізики систем генерації, накопичення та зберігання енергії та проведення наукових досліджень для написання та захисту дисертаційної роботи.

Застосування матеріально-технічної бази науково-дослідних лабораторій для розвитку практичних компетенцій, головна частина програми приділяється індивідуальній роботі у експериментальній діяльності в галузі створення нових функціональних наноматеріалів та діагностики їх властивостей, особиста участь в наукових дослідженнях, розробка наукоємної продукції та виконання спільних проектів на замовлення державних установ, науково-дослідних установ НАН України та інших провідних вітчизняних і міжнародних установ в галузі науки.

 

 

 

Пропозиції та зауваження щодо покращення освітньо-наукової програми
132 Матеріалознавство (доктор філософії)
просимо надсилати на електронну адресу кафедри kmint@pnu.edu.ua
або
електронну адресу гаранта ОНП: volodymyr.kotsuybynsky@pnu.edu.ua

Гарант освітньо-наукової програми: Коцюбинський Володимир Олегович

 

Освітньо-наукова програма «Матеріалознавство» спрямована на формування систематичних науково-обгрунтованих теоретико-практичних знань та навиків в області проектування, отримання, контролю властивостей та практичного використання сучасних функціональних матеріалів (сплавів, композитів, кераміки), з акцентом на наноматеріалознавство, використання сучасних експериментальних методів дослідження нових матеріалів та моделювання властивостей низькорозмірних систем.

Ключові слова: фізичне матеріалознавсто, функціональні матеріали, наноматеріали, композитні матеріали, керамічні матеріли, сплави, фізико-хімічні методи досліджень.

Метою освітньо-наукової програми є підготовка докторів філософії в галузі  механічної інженерії за спеціальністю 132 «Матеріалознавство», здатних реалізовувати професійну та/або дослідницько-інноваційну діяльність, розв’язувати комплексні проблеми в галузі матеріалознавства, в тому числі наноматеріалознавства. Досягнення мети реалізується через набуття аспірантами знань та практичних навиків в області сучасного теоретичного та прикладного матеріалознавства, акцент здійснюється на отримання функціональних матеріалів (в тому числі наноматеріалів) з контрольованими і прогнозованими фізико-хімічними властивостями та розвиток здатностей планувати, реалізовувати і аналізувати результати експериментальних досліджень фізико-хімічних властивостей цих матеріалів.

Класифікатор професій ДК 003:2010:

2145 Професіонали в галузі інженерної механіки

2149 Професіонали в інших галузях інженерної справи

2310 Викладачі університетів та вищих навчальних закладів

2310.1 Професори та доценти

2310.2 Інші викладачі університетів та вищих навчальних закладів

2447 Професіонали у сфері управління проектами та програмами

2447.1 Наукові співробітники (проекти та програми)

2447.2 Професіонали з управління проектами та програмами

1210.1 Керівники підприємств, установ та організацій

1222.1 Головні фахівці – керівники та технічні керівники виробничих підрозділів у промисловості

1237 Керівники науково-дослідних підрозділів та підрозділів з науково-технічної підготовки виробництва та інші керівники

1237.1 Головні фахівці – керівники науково-дослідних підрозділів та підрозділів з науково-технічної підготовки виробництва та інші керівники

1237.2 Начальники (завідувачі) науково-дослідних підрозділів та підрозділів з науково-технічної підготовки виробництва та інші керівники

1238  Керівники проектів та програм

1239  Керівники інших функціональних підрозділів

Класифікатор International Standard Classification of Occupations 2008 (ISCO-08):

2141 Industrial and Production Engineers

2144 Mechanical Engineers

23     Teaching Professionals