Обмін досвідом та обговорення ОП «Комп’ютерна фізика»

20 лютого 2023 року відбулася онлайн зустріч викладачів трьох університетів: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Волинського національного університету імені Лесі Українки та Національного університету «Львівська політехніка». Наш університет представляв професор кафедри матеріалознавства і новітніх технологій, д.ф.-м.н. Іван Яремій. Від Національного університету «Львівська політехніка» на зустрічі був доцент кафедри прикладної фізики і наноматеріалознавства, к.ф.-м.н. Богдан Венгрин. Зі сторони Волинського національного університету імені Лесі Українки в зустрічі брали участь працівники кафедри теоретичної та комп’ютерної фізики імені А.В. Свідзинського, зокрема, завідувач кафедри, к.ф.-м.н. Василь Сахнюк, д. ф.-м. н, професор Сергій Федосов, к. ф.-м. н, доцент Павло Шигорін, к. ф.-м. н, доцент Оксана Замуруєва.

На зустрічі було обговорено перспективи розвитку комп’ютерної фізики та відповідних освітніх програм в українських університетах. Зокрема, Іван Яремій поінформував присутніх про особливості освітньої програми «Комп’ютерна фізика», яка діє вже 4 роки в нашому університеті, а також про зміни, які відбулися під час останнього перегляду даної освітньої програми. Було звернуто увагу на основні причини вказаних змін та очікуваний ефект від них. Варто зауважити, що частина змін була ініційована різного роду стейкхолдерами. Представники інших університетів розказали про своє бачення розвитку освітніх програм «Комп’ютерна фізика» та про можливі оптимального поєднання в даній освітній програмі навчального матеріалу з фізики та програмування і ІТ.

Зустріч пройшла в дружній і конструктивній атмосфері, із чітким визначенням напрямків подальшої співпраці.