ОР Бакалавр

Спеціальність: 104 – Фізика та астрономія

Стандарт вищої освіти

Освітня програма “Комп’ютерна фізика” (з 01.09.2022 року)

Освітня програма “Фізика та астрономія” (з 01.09.2022 року)

Освітня програма “Комп’ютерна фізика” (з 01.09.2019 року)

Освітня програма “Фізика та астрономія” (з 01.09.2019 року)

 

Пропозиції та зауваження щодо покращення освітньо-професійних програм
спеціальності 104 – Фізика та астрономія 
просимо надсилати на електронну адресу кафедри kmint@pnu.edu.ua

 

Стандарт вищої освіти України першого (бакалаврського) рівня галузі знань 10 – Природничі науки спеціальності 104 – Фізика та астрономія затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 04.10.2018 р. № 1075.

Опис предметної області.

Об’єкт: фізичні та астрономічні об’єкти і процеси на всіх структурних рівнях організації матерії від елементарних частинок до Всесвіту, найбільш загальні закономірності, які описують властивості, різні форми руху і будову матерії та формують нові природничо-наукові знання.
Цілі навчання: підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми з фізики та/або астрономії у професійній діяльності або у процесі подальшого навчання, що характеризуються комплексністю і невизначеністю умов та передбачають застосування певних теорій і методів фізики та/або астрономії.
Теоретичний зміст предметної області: базові знання загальної фізики (механіка, коливання та хвилі, молекулярна фізика та термодинаміка, електрика та магнетизм, оптика, атомна фізика, фізика ядра та елементарних частинок); основ теоретичної фізики (класична механіка, статистична фізика та термодинаміка, електродинаміка, квантова механіка); загальної астрономії, загальної та теоретичної астрофізики, космології.
Методи, методики та технології: фізичні ідеї, гіпотези, теорії та моделі, методи експериментальних фізичних та астрономічних досліджень та математичні методи, що відповідають теоретичному змісту предметної області.
Інструменти та обладнання: Наукові прилади для фізичних та астрономічних досліджень і вимірювань, спеціалізоване програмне забезпечення.

Академічні права випускників.

Мають право продовжити навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти та/або набувати додаткові кваліфікації в системі післядипломної освіти.

 

Спеціальність: 132 – Матеріалознавство

Стандарт вищої освіти

Освітня програма “Інженерне матеріалознавство” (з 01.09.2023 року)

Пропозиції та зауваження щодо покращення освітньо-професійних програм
спеціальності 132 Матеріалознавство
просимо надсилати на електронну адресу кафедри kmint@pnu.edu.ua

 

Стандарт вищої освіти України першого (бакалаврського) рівня галузі знань 13 – Механічна інженерія 132 – Інженерне матеріалознавство затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 27.12.2018 р. № 1460.

 

Об’єкт: явища та процеси, пов’язані з формуванням структури та властивостей металевих, неметалевих, композиційних та функціональних матеріалів, технологіями їх виготовлення, обробки, експлуатації та атестації.

Цілі навчання: підготовка фахівців, здатних ефективно виконувати професійну діяльність, що передбачає розв’язання складних спеціалізованих та практичних задач, пов’язаних з розробкою, застосуванням, виробництвом, обробкою та випробуванням металевих, неметалевих композиційних та функціональних матеріалів та виробів на їх основі, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов із застосуванням методів фізики, хімії та механічної інженерії.

Теоретичний зміст предметної області: створення і застосування нових матеріалів, вплив умов отримання та різноманітних факторів (температура, тиск, опромінювання, зовнішнє середовище тощо) на їх структуру, фізичні, хімічні, технологічні, експлуатаційні та інші властивості та характеристики, методи управління властивостями матеріалів на основі уявлень з теоретичної механіки, фізики та хімії твердого тіла, структурного аналізу, фазових перетворень, теплового впливу, легування, поверхневих та капілярних явищ при створенні матеріалів з необхідним комплексом експлуатаційних характеристик.

Загальний акцент програми направлений на дослідження і створення нових конструкційних, пористих, полікристалічних та монокристалічних матеріалів, матеріалів з наперед заданими властивостями; наноматеріалів, наноплівкових та масивних матеріалів.

Ключові слова: фізичне матеріалознавсто, структура матеріалів, фізичні методи досліджень, наноматеріали; властивості матеріалів, аналіз, синтез, прогнозування, оптимізація, дизайн матеріалів.

Академічні права випускників. Мають право продовжити навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти та/або набувати додаткові кваліфікації в системі післядипломної освіти.

Працевлаштування:

31 Технічні фахівці в галузі прикладних наук та техніки

311 Технічні фахівці в галузі фізичних наук та техніки

3111 Лаборанти та техніки, пов’язані з хімічними та фізичними дослідженнями

3119 Інші технічні фахівці в галузі фізичних наук та техніки

3119 Фахівець з технічної експертизи

2144 Mechanical Engineers (європейський стандарт)

Особливість:

Особливістю освітньої програми є реалізація спільного бакалаврату з Технічним університетом науки та технологій AGH (Краків, Польща) – 50 % часу навчання в Україні/ 50 % часу навчання в Польщі, без оплати за навчання в Польщі.

Перший рік в Україні – обов’язковий поглиблений курс польської та англійської мови, допомога в оформленні документів  для перетину кордону; обов’язкова практика з можливістю наступного  працевлаштування на підприємствах Польщі.