Наші випускники


Мохнацька Лілія Василівна
– кандидат фізико-математичних наук.

У 2009 році розпочала своє навчання на фізико-технічному факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. З теплотою згадую свої студентські роки на фізико-технічному факультеті. Пам’ятаю ще тоді мала чітке відчуття, що зробила правильний вибір. Там було все: і навчання, і дружба і розваги. Дуже вдячна викладачам факультету за змістовні заняття, які завжди проводились на високому рівні. Декану фізико-технічного факультету проф. Гасюку Івану Михайловичу, який завжди зі своїми студентами спілкувався на рівних, підтримуючи дуже легку і водночас цікаву до науки та навчання атмосферу. З захопленням згадую, наукові турніри з фізики, в яких я  в складі команди фізико-технічного факультету від Прикарпатського національного університету, 4 роки мала можливість змагатися з іншими провідними вищими навчальними закладами України. Це було вельми захоплююче. Фізика – це екшн 🙂  Фізико – технічний факультет має дуже хорошу матеріальну базу для підтримання наукової цікавості, проведення фізичних експериментів  та наукових досліджень.

 

Годлевський Микола Андрійович – доктор філософії, доцент кафедри комп’ютерних наук Київського міжнародного університету.

У 2019 році з відзнакою закінчив фізико-технічний факультет Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за спеціальністю 105 “Прикладна фізика та наноматеріали”, здобувши кваліфікацію “Фізик. Науковий співробітник”. Протягом навчання активно брав участь у науково-дослідницькій діяльності, що дало можливість розвинути навички робіт по дослідженню властивостей та створення нових наноматеріалів.

У 2020 році вступив у аспірантуру університету на кафедру матеріалознавства і новітніх технологій. У 2024 році захистив дисертацію за темою «Нанокомпозити на основі CuFe2O4 та відновленого оксиду графену: синтез, структурно-морфологічні та електрохімічні властивості»  за спеціальністю”Прикладна фізика та наноматеріали”  та здобув науковий ступінь доктора філософії.

Щиру подяку хочу висловити, колективу  фізико-технічного факультету та випускній кафедрі, а також моєму науковому керівнику доктору фізико-математичних наук, професору завідувачу кафедри матеріалознавства і новітніх технологій Коцюбинському Володимиру Олеговичу та декану фізико-технічного факультету, доктору фізико-математичних наук, професору Гасюку Івану Михайловичу, котрі підтримували мене впродовж усіх етапів навчання та наукового дослідження. За час нашої співпраці я отримав науковий досвід, навички, котрі дали мені можливість успішно здійснити та захистити дисертаційне дослідження та надихають мене до сьогоднішнього дня і внесли вагомий вклад у становленні мене, як науковця.

Годлевська Мирослава Андріївна доктор філософії, доцент кафедри компʼютерних наук, керівник науково-методологічного відділу Київського міжнародного університету. У 2018 році закінчила фізико-технічний факультет Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за спеціальністю 104 “Фізика та астрономія”. Кваліфікація: “Фізик та астроном. Науковий співробітник”. Того ж року вступила в аспірантуру університету на кафедру матеріалознавства і новітніх технологій. У 2023 році захистила дисертацію на тему «Електродні матеріали гібридних суперконденсаторів на основі нанокомпозитів NiFe2O4 / rGO» за спеціальністю ”Прикладна фізика та наноматеріали” та здобула науковий ступінь доктора філософії.

Хочу висловити свою щиру вдячність професорсько-викладацькому складу факультету, випускної кафедри та працівникам лабораторії, які готові навчити та підтримати аспірантів на нелегкому та тернистому шляху наукових досліджень.

Також окрему подяку хочу висловити Коцюбинському Володимиру Олеговичу, який завдяки своєму терпінню, професіоналізму і відданістю своїй справі, відіграв визначальну роль у здійсненні та успішному захисту мого дисертаційного дослідження.

 

Бандура Христина Володимирівна – кандидат фізико-математичних наук, асистент кафедри медичної інформатики, медичної і біологічної фізики Івано-Франківського національного медичного університету, заступник декана по роботі зі студентами 1 курсу ОПП «Медицина» факультету підготовки іноземних громадян Івано-Франківського національного медичного університету.

У 2009 році вступила на фізико-технічний факультет Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У 2014 році отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Фізика» та здобула кваліфікацію фізика, викладача. У 2015 році вступила в аспірантуру університету на кафедру матеріалознавства і новітніх технологій. У 2020 році захистила дисертацію на тему «Структура та електрохімічні властивості композитів гідроксид нікелю/відновлений оксид графену» за спеціальністю «Фізика і хімія поверхні» та здобула науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук.

Під час навчання в аспірантурі мала можливість відвідувати наукові конференції, представляти результати досліджень та спілкуватись з науковцями України та світу.

Безмежно вдячна своєму науковому керівнику проф. Коцюбинському Володимиру Олеговичу, під керівництвом якого, я робила дисертаційне дослідження.  Володимир Олегович навчив дуже важливих для науковця вмінь: піддавати все сумніву, ставити правильні запитання, знаходити залежності та робити висновки. Як виявилось, ці вміння дуже допомагають, не тільки в наукових дослідженнях, а й в житті та формують дуже цілеспрямовану особистість.

 

Балагутрак Марія Василівна

У 2010 році закінчила “Фізико-технічний ліцей”. У цьому ж році розпочала навчання на Фізико-технічному факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У 2014 захистила диплом бакалавра на кафедрі матеріалознавства і новітніх технологій. У 2014 році вступила у магістратуру до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та за програмою подвійних дипломів до Ряшівського державного університету. У 2015 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Фізика» та здобула кваліфікацію “Фізик, викладач”. У 2017 році успішно завершила навчання у Ряшівському державному університеті здобувши звання магістра за спеціальністю “Експериментальна фізика-екофізика”. Протягом 2016-2020 навчалася в аспірантурі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

“Фізико-технічний факультет дає глибокі, ґрунтовні знання, розвиває студентів, зацікавлюючи різними напрямками діяльності, починаючи від наукової сфери та закінчуючи художньою самодіяльністю. 
Вдячна декану та науковому керівникові , проф. Гасюку І.М., що завжди готовий був підтримати; що не жалів часу та пояснював закони, поки вони не оосідали в моїй голові; що розумів з півслова, вчив не падати духом.
Хочу подякувати викладачам фізико-технічного факультету, які завжди відповідально ставилися до своєї роботи та робили все можливе, щоб передати нам свої знання, завжди ставились до нас з розумінням.”

Колковська Галина Миколаївна – вчитель фізики Тисменицького ліцею Тисменицької міської ради. У 2018 році закінчила фізико-технічний факультет Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за спеціальністю 104 “Фізика та астрономія”. Кваліфікація: “Фізик та астроном. Науковий співробітник”.

У 2018 році вступила в аспірантуру університету на кафедру матеріалознавства і новітніх технологій. Тема дисертаційного дослідження: «Синтез, структура та фізичні властивості нанорозмірних ортоферитів рідкоземельних металів»

Педагогічне кредо:
Учитись важко, а учить ще важче.
Але не зупиняйся ти!
Як дітям віддаси усе найкраще,
То й сам сягнеш нової висоти

 

 

Ващинський Віталій Михайлович – кандидат фізико-математичних наук, доцента кафедри загальної фізики Інституту прикладної математики та фундаментальних наук НУ «ЛП». В університеті читає курс загальної фізики для інженерно-технічних спеціальностей. Основні наукові інтереси повʼязані з розробкою і синтезом нових функціональних матеріалів для пристроїв генерації накопичення енергії, а також дослідженням оптичних та структурно-морфологічних властивостей матеріалів для сонячної енергетики на основі тонких плівок халькогенідів кадмію. Автор та один з учасників проекту МОН України для молодих вчених «Ефективні тонкоплівкові газові сенсори на основі сполук групи АII ВVI ». Автор та співавтор 46 наукових праць, зокрема 13 статей у журналах включених до міжнародних наукометричних баз даних Scopus та/або Web of Sciense, однієї одноосібної монографії, виданої іноземною мовою та 20 тез доповідей на міжнародних конференціях.

У 2012 році закінчив фізико-технічний факультет Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за спеціальністю “Фізика”. Протягом 2012-2015 рр. навчався в аспірантурі цього ж університету за
спеціальністю 01.04.18 «Фізика і хімія поверхні». За час навчання в аспірантурі брав участь у наукових дослідженнях, безпосередньо пов’язаних із науковою тематикою Міністерства освіти і науки України, а саме, був одним із виконавців міжнародного проекту: “Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення електричної енергії” CRDF/USAID. У 2016 році успішно захистив кандидатську дисертацію під керівництвом проф. Остафійчука Богдана Костянтиновича на тему «Електрохімічні та сорбційні властивості активованого вуглецю, отриманого із рослинної сировини» та здобув науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук.

Угорчук Володимир Васильович – кандидат фізико-математичних наук, викладач фізики Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету.

У 2003 р. закінчив фізичний факультет Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та отримав кваліфікацію «Фізик. Викладач» (освітньо-кваліфікаційний рівень – магістр). В цьому ж році вступив в аспірантуру університету на кафедру «Матеріалознавства і новітніх технологій» та здобув науковий ступень кандидата фізико-математичних наук, захистивши дисертацію на тему: «Катодні речовини джерел струму на основі модифікованого нанодисперсного рутилу та нестехіометричних керамік  TiO2-Fe2O3-LiOH». Є співавтором понад 70 наукових публікацій у фахових журналах та 6 авторських свідоцтв на корисну модель і 1 патент на винахід; співавтор методичних розробок з курсів «Механіка» та «Оптоелектроніка». Активний учасник Всеукраїнських та міжнародних конференцій та співорганізатор проведення олімпіад «Олімпус» та конкурсів МАН України. Активно працює з творчою обдарованою молоддю, його вихованці є переможцями та призерами Міжнародного конкурсу відеоробіт SPARE (за підтримки програм Норвегії), Євробіз (за підтримки ЄС), Всеукраїнських конкурсів «Молодь енергетиці України» та ін.

Робота викладача відзначена грамотами Ради директорів ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації, відділу освіти Надвірнянської районної державної адміністрації, Івано-Франківської державної адміністрації, Надвірнянського коледжу НТУ.

«Вдячний університету за путівку у життя. Працюю за спеціальністю. Фундамент мого розвитку заклав університет. Вчитися було дуже цікаво. Університет – це моя відправна точна у майбутній кар’єрі, це отримані знання, це друзі, з якими ми досі разом ідемо по життю, це найкращі спогади,  які завжди приємно згадувати».

Депутат Богдан Ярославович – кандидат фізико-математичних наук, доцент, доцент кафедри економічної кібернетики факультету управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка.

Моє перше знайомство з фізико-математичним факультетом Прикарпатського університету імені Василя Стефаника відбулося в 1999 році. В час, коли інформаційні технології тільки зароджувалися в Україні, обрав для себе новітню спеціальність «Радіофізика і електроніка», диплом спеціаліста якої отримав у 2004 році. Перший досвід за спеціальністю здобув одразу ж по закінченні університету працюючи інженером відділу обслуговування обладнання платіжних систем департаменту інформаційних технологій у Івано-Франківській філії КБ «ПриватБанк».

У 2005 році повернувся в стіни рідного Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, ставши аспірантом кафедри «Матеріалознавства і новітніх технологій» і кілька років під керівництвом Івана Михайловича Гасюка займався проблематикою новітніх джерел живлення і в 2011 році за результатами досліджень захистив кандидатську дисертацію. З 2008 року розпочав навчально-наукову діяльність спочатку як викладач кафедри фундаментальних дисциплін Івано-Франківського інституту менеджменту ТНЕУ, згодом як доцент кафедри загальної та прикладної фізики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу де в квітні 2015 р здобув вчене звання доцент.

Під час роботи в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу виконував обов’язки заступника директора інституту фундаментальних, гуманітарних дисциплін та заочно-дистанційного навчання. Завжди старався поєднувати навики здобуті в галузі фізики, інформаційних технологій та бізнесу. Як наслідок в 2018 році отримав запрошення до співпраці в одну з найбільших ІТ компаній України – SoftServe. В цьому ж році розпочав свою навчально-наукову діяльність на кафедрі економічної кібернетики, факультету управління фінансами та бізнесу, Львівського національного університету імені Івана Франка.

Ті роки, що мав нагоду бути в університеті, мене навчили: “Незалежно від перешкод – завжди треба завершувати розпочату справу”.

Мудрик Галина Іванівна – магістр фізики. У 2012 році закінчила Калуську гімназію ім. Д. Бахматюка. Того ж року розпочала навчання на Фізико-технічному факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У 2016 році захистила диплом бакалавра на кафедрі матеріалознавства і новітніх технологій та вступила у магістратуру, яку успішно закінчила у 2018 році. Зараз працюю на ДП ВО Карпати на посаді «інженер-технолог» проекту SkodaSK 370.

Прикарпатський  національний університет iмені Василя Стефаника, на мою думку, є одним з найкращих університетів України. Фізико-технічний факультет – це домівка сильних духом людей, це унікальне місце, де навчають думати, відкривати нові горизонти та пізнавати світ. Кожен справжній фізтехівець може легко вирішити будь-які життєві питання тисячею і одним способом. Дуже вдячна викладачам за вимогливість, віру в наші сили та неймовірну відданість науці.

Вдячна декану, проф. Гасюку І.М., що підтримував всі наші шалені ідеї, чи то були фестивалі, чи конференції, чи концерти; що не жалів часу та пояснював закони, поки вони не осідали в наших головах; що розумів з півслова. Ми отримували безцінний досвід – поєднувати неможливе (бажання спати та нестримний потяг до навчання), вчились бачити звичайні речі крізь призму незвичайних відкриттів.

Вдячна викладачам, які не втрачали надію, що ми таки засвоїмо матеріал, які вчили нас сміятись над собою, працювати та ніколи не падати духом, бачити світ під іншим кутом, ставитись до всього трішки по-філософськи та насолоджуватись кожною хвилиною. Велика подяка  за безцінні поради та терпіння, за те, що поруч з вами не страшно було дорослішати, за якість навчання та кількість можливостей, отриманих після закінчення факультету.

Фізико-технічний факультет  – місце, де оживають найкращі спогади, де наука стає практикою, а теорії – відкриттями. Дякую за безцінні слова, які дарують натхнення рухатися вперед щодня: «Дайте дітям точку опори і вони перевернуть світ» (©Гасюк І.)

Кравчук Юрій Іванович. У 2012 році розпочав навчання на Фізико-технічному факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У 2016 році захистив диплом бакалавра на кафедрі фізики та методики викладання та вступив на спеціальність «Спеціаліст», яку успішно закінчив у 2017 році. Зараз працюю на ДП ВО Карпати на посаді «в’язальних схемних джгутів, кабелів та шнурів».

Найважливіше в житті – віднайти себе та отримувати задоволення від того, чим займаєшся. Та неможливо реалізувати себе не маючи необхідного досвіду, багажу знань та підтримки. Фізико-технічний факультет дає глибокі, ґрунтовні знання, розвиває студентів, зацікавлюючи різними напрямками діяльності, починаючи від наукової сфери та закінчуючи художньою самодіяльністю.

Велика подяка викладацькому складу за підтримку та допомогу, за вміння зацікавити студента у вивченні того чи іншого предмета. В першу чергу нас навчали використовувати свої знання на практиці, що подарувало безцінний досвід та дало змогу розвивати свої вміння та навички у різних сферах . Щиро вдячний викладачам за те, що готують студентів до реалій життя, адже закони ті самі, щоправда інша інтерпретація.

Панчишин Тарас Миколайович– магістр фізики. Навчався у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника з 2007 по 2013 рік на фізико-технічному факультеті на кафедрі матеріалознавства і новітніх технологій. Спектр дисциплін освітньої програми фізико-технічного факультету покриває актуальні теми для всебічного вивчення фізики. Викладачі фізико-технічного факультету надзвичайно відповідальні і є професіоналами  своєї справи, надають студентам необхідні в майбутній професійній  діяльності знання, навички і досвід. Вони постійно шукають індивідуальні підходи до кожного студента і завжди допоможуть у вирішенні проблемних питань. Факультет разом зі студентами загалом можна назвати однією дружною сім’єю. Також хочу відзначити матеріально-технічне забезпечення факультету, яке сприяє високому рівню як викладання предметів, так і проведенню практичних та лабораторних робіт, які допомагають закріпити отримані знання та поглиблено вивчити і зрозуміти фізичні процеси та явища. На високому рівні викладаються предмети, пов’язані з методикою викладання фізики, що є дуже важливим для майбутніх вчителів та викладачів. Також окремо хочу відзначити спецкурси, які є частиною навчальної програми факультету. Вони дозволяють поглиблено вивчити теорію та практику фізико-хімічних досліджень, що є необхідним для студентів, які планують пов’язати своє майбутнє з розвитком науки.

Зараз я працюю на посаді інженера-технолога 1 категорії в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського. І можу з впевненістю сказати, що знання, здобуті в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника сприяли моєму професійному росту та формуванню моїх кар’єрних та подальших наукових амбіцій. Знання, які тут здобуваються, є достойними європейських університетів.

Прокопів Володимир Володимирович – доктор філософії, заступник міського голови Києва, секретар Київради. Колись, багато років тому, у мене було питання: куди піти вчитися. Мій батько викладач фізики, тому я був дуже добре ознайомлений з досягненнями цієї науки і вирішив вступати у Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника на відповідну спеціальність. Я бачив великі перспективи в цьому, адже саме за фізикою – майбутнє. Із задоволенням згадую роки навчання: хороші викладачі, що вимогливо і водночас доброзичливо ставляться до студентів, кожен міг отримати гідний рівень знань, якщо сам хотів цього. Це були прекрасні роки, а ще вони наповнювалися чудовим дозвіллям, бо студентський сенат та викладачі з перших днів запрошують студентів до культурного життя університету. Танцювальні колективи, хорові, спортивні секції і, звичайно, КВН! Куди ж без нього! Я багато років був капітаном збірної КВН університету. Я зараз працюю не у сфері фізичної науки, але дуже хочу щиро подякувати викладачам нашого університет за атмосферу, в якій я знаходився п’ять років, за той фундамент, який вони в мені заклали, за знання і можливості, які відкрилися для мене, коли я отримав диплом і пішов у самостійне життя!

Я, Яворський Юрій Васильович кандидат фізико-математичних наук, доцент та старший науковий співробітник кафедри металознавства та термічної обробки інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

З 2007 по 2012 роки навчався на кафедрі матеріалознавства і новітніх технологій фізико-технічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

 

 

Протягом навчання, згідно програми підготовки спеціалістів за спеціальністю «Фізика» – викладач, я значно розширив та поглибив знання в області фізики та математики. Вивчення курсів «Ядерної фізики» і«Атомної фізики», «Фізики наноматеріалів» та ін. в поєднанні із курсами «Вищої математики», «Диференційного числення» в ПНУ імені Василя Стефаника дозволило з легкістю викладати дисципліни «Фізика конденсованого стану», «Міжатомна взаємодія» та «Фізика нанорозмірних матеріалів» в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Вивчення курсу «Педагогіки», проходження педагогічної практики та консультації у викладачів Фізико-технічного факультету дозволило сформувати методику викладання дисциплін та оцінювання знань студентів.

 

 

Крім того, участь у виконанні міжнародного проекту, під час навчання, та активна наукова робота під час проходження переддипломної практики сформувало вміння – виконувати науково-дослідні роботи, пояснювати та узагальнювати експериментальні результати і оформляти їх у вигляді тез, статей та патентів. Тому виходячи із вищесказаного вважаю, що навчальна програма підготовки студентів за спеціальністю «Фізика» є безперечно актуальною та комплексно, а викладачі факультету є безперечно фахівцями своєї справи.