НАТО G6166

Науковий семінар
17 жовтня (четвер) 12.00

Тема:
“Нанорозмірний манганіт лантану-стронцію зі структурою перовськіту:
Синтез, властивості, перспективи використання”

Доповідач:
к.х.н., старший дослідник, старший науковий співробітник
відділу хімії твердого тіла Інституту загальної та неорганічної хімії
ім. В. І. Вернадського НАН України
Юлія Шлапа

meet.google.com

10.05.2024.

З метою популяризації науки серед молоді, учасники проєкту G6166 “Довговічні та ефективні нанотехнологічні паливні елементи (URANUS)”, який виконується в рамках програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», взяли участь у V Науковому пікніку. Захід відбувся 10 травня в місті Івано-Франківську з нагоди Дня міста.

Богдан Рачій і Павло Колковський разом із викладачами і студентами фізико-технічного факультету Прикарпатського національного університету познайомили гостей заходу з неповторним світом науки!

За підсумком цього дня і за голосуванням всіх охочих, Прикарпатський національний університет здобув визнання найкращої наукової локації із усіх, хто взяв участь у цьому цікавому для дітей і дорослих науково-популярному заході.

20.04.2024.

У ході виконання проекту «Довговічні та ефективні нанотехнологічні паливні елементи» (URANUS) (номер проєкту G6166), що виконується в рамках програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» та підписаної Партнерської Угоди між Університетом Брешії (Італія) та Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника здійснено купівлю обладнання, що буде використовуватись для синтезу катодних матеріалів паливних елементів. Зокрема придбано муфельну піч СНОЛ 6,7/1300, шафу сушильну СНОЛ 75/350, професійні ваги аналітичні електронні AXIS серії ANG220С з автоматичним внутрішнім калібруванням, магнітну мішалку MS7-H550-S та ноутбук Acer Aspire 5 A515-58M, загалом обладнання на суму понад 200 000 грн.

15.03.2024.

В рамках Весняної школи «Фізика і матеріалознавство» викладачі кафедри матеріалознавства і новітніх технологій та учасники проєкту G6166 “Довговічні та ефективні нанотехнологічні паливні елементи (URANUS)”, який виконується в рамках програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» провели ряд занять із гостями наукового заходу.
Загальну інформацію про університет, фізико-технічний факультет, освітні програми і наукові заходи які проводяться на факультеті розказав декан фізико-технічного факультету професор Іван Гасюк.

Далі учні були розділені на групи та продовжили ознайомлення із можливостями фізики та матеріалознавства в навчальних та наукових лабораторіях кафедри матеріалознавства і новітніх технологій, почергово переходячи по різних локаціях.
На локації «Джерела та елементи живлення» із учнями працювали наукові співробітники Наталія Іванічок і Павло Колковський. Учні ознайомилися із конструюванням суперконденсаторів, паливних елементів та сонячних джерел живлення.
Лабораторні досліди «Цікаві оптичні явища» були проведені професором Богданом Рачієм у навчальній лабораторії оптики, де демонструвалися явища інтерференції та дифракції світла, застосування поляризації світла, моделювання оптичних систем, вивчення мікроскопа та ін.
Зустріч була цікавою та інформаційно насиченою, учні отримали багато нових знань, емоцій та незабутніх вражень.

 

30.01.2024.

Відповідно до листа НАТО від 27 жовтня 2023 року за № ESC(2023)0285 (SPS MYP G6166) про рекомендацію Комітетом НАТО з партнерства та співпраці у безпеці до виконання наукового проєкту «Довговічні та ефективні нанотехнологічні паливні елементи» (URANUS) (номер проєкту G6166), що виконується в рамках програми НАТО «Наука заради миру та безпеки» та підписаної Партнерської Угоди між Університетом Брешії (Італія) та Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, як частини досліджень у рамках наукового проєкту G6166 викладачі кафедри матеріалознавства і новітніх технологій стали учасниками міжнародного наукового проекту.

04.12.2023.

04 грудня 2023 року відбулося офіційне відкриття Міжнародного наукового проекту “Довговічні та ефективні нанотехнологічні паливні елементи” – G6166, що виконується в рамках програми НАТО «Наука заради миру та безпеки».