Магістрам

Другий (магістерський) рівень вищої освіти передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності до розв’язування задач дослідницького та/або інноваційного характеру у певній галузі професійної діяльності.

Магістр – це освітній ступінь, що здобувається на другому рівні вищої освіти та присуджується закладом вищої освіти (науковою установою) у результаті успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньої програми. Ступінь магістра здобувається за освітньо-професійною або за освітньо-науковою програмою. Обсяг освітньо-професійної програми підготовки магістра становить 90-120 кредитів ЄКТС, обсяг освітньо-наукової програми – 120 кредитів ЄКТС. Освітньо-наукова програма магістра обов’язково включає дослідницьку (наукову) компоненту обсягом не менше 30 відсотків.
Особа має право здобувати ступінь магістра за умови наявності в неї ступеня бакалавра, магістра або ОКР спеціаліста.

На кафедрі матеріалознавства і новітніх технологій реалізується освітньо-професійна програма «Фізика та астрономія» другого (магістерського) рівня спеціальності 104 Фізика та астрономія галузі знань 10 Природничі науки.

Освітньо-професійна програма “Фізика та астрономія” (спеціальність 104 Фізика та астрономія)

Навчальний план ОПП “Фізика та астрономія” (спеціальність 104 Фізика та астрономія)

Силабуси для ОПП “Фізика та астрономія” (спеціальність 104 Фізика та астрономія)

Положення про організацію освітнього процесу та розробку основних документів з організації освітнього процесу в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника

Методичні рекомендації до написання та захисту магістерської роботи.

Організація та проведення оцінювання успішності студентів.

Згідно пункту 15, статті 62 Закону України “Про вищу освіту” особи, які навчаються у закладах вищої освіти, мають право на вибір навчальних дисциплін у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менш як 25 відсотків загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для даного рівня вищої освіти. При цьому здобувачі певного рівня вищої освіти мають право вибирати навчальні дисципліни, що пропонуються для інших рівнів вищої освіти, за погодженням з керівником відповідного факультету чи підрозділу.”
Відповідно, студенти фізико-технічного факультету обирають навчальні дисципліни в межах, передбачених навчальним планом, за яким вони навчаються згідно обраних спеціальностей та у відповідності до Положення про реалізацію права здобувачів вищої освіти на вільний вибір освітніх компонент.
Дисципліни вільного вибору студента для ОПП “Фізика та астрономія” (спеціальність 104 Фізика та астрономія).
Запроваджені індивідуальні навчальні плани студентів дають можливість формувати індивідуальну освітню траєкторію, враховувати результати навчання за академічною мобільністю та неформальною освітою.

Індивідуальна освітня траєкторія.