Команда проєкту “Радіаційна безпека: європейсько-український підхід” (RadiatIonSafety: European-Ukrainian APproach, 101127143 – RISE-UP – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH), який реалізується викладачами кафедри в межах програми ERASMUS+ Модуль Жана Моне, провела масштабний захід для студентів та викладачів Івано-Франківського національного медичного університету та Фахового медичного коледжу ІФНМУ. Тематика радіаційної безпеки має стратегічне значення для підготовки майбутніх лікарів, адже вона напряму пов’язана із захистом життя і здоров’я як пацієнтів, так і самих медичних працівників при роботі з джерелами іонізуючого випромінювання в діагностичних і терапевтичних цілях. В умовах зростаючого використання радіологічних методів у медицині, володіння базовими знаннями з радіаційного захисту є обов’язковим елементом професійної компетентності лікаря.
Особливої актуальності ця тематика набуває в Україні, яка пережила одну з наймасштабніших техногенних катастроф в історії людства — Чорнобильську аварію 1986 року. Ця трагедія стала не лише символом глобальної небезпеки безконтрольного використання ядерних технологій, а й потужним поштовхом до формування системної культури радіаційної безпеки як на національному, так і на міжнародному рівнях. Саме Чорнобиль став джерелом уроків, які й досі визначають підходи до регулювання, підготовки кадрів і просвітницької роботи у сфері радіаційного захисту.
Проведений захід відбувся у відповідності до Цілей сталого розвитку ООН, зокрема Цілі 3 (Забезпечення здорового способу життя та сприяння добробуту для всіх у будь-якому віці) та Цілі 4 (Забезпечення всеохоплюючої та справедливої якісної освіти), а також відповідає пріоритетам Європейської Комісії щодо створення сталих систем охорони здоров’я, безпеки та захисту навколишнього середовища. Ініціатива проєкту RISE-UP сприяє досягненню цілей програми Erasmus+, зокрема щодо поширення європейських цінностей, розвитку міждисциплінарної співпраці та підвищення інституційної спроможності університетів у протистоянні спільним викликам, серед яких — радіаційна й екологічна безпека.