14 листопада в рамках реалізації завдань проєкту Еразмус+ ЄС Модуля Жана Моне «Радіаційна безпека: європейсько-український підхід» (RadiatIon Safety: European – Ukrainian APproach, 101127143-RISE–UP–ERASMUS–JMO-2023-HEI–TCH–RSCH) проведено тренінг «Радіаційна безпека: фізичний аспект» для студентів спеціальності «Прикладна математика» Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Учасники тренінгу мали змогу не лише прослухати коротку інтерактивну лекцію про радіацію навколо нас, дізнатися про джерела, види й властивості йонізуючого випромінювання, а й глибше зануритися у таємниці радіаційного випромінювання через захопливі наукові демонстрації. Особливий інтерес викликав майстер-клас зі створення камери Вільсона – пристрою, що дозволяє візуалізувати треки невидимих елементарних частинок різної природи, таких як альфа-частинки, електрони, позитрони та мюони. Цей досвід дозволив учасникам перетворитися на справжніх дослідників та глибше зрозуміти процеси йонізації та природу радіаційних явищ.
Захід відбувся під гаслом Міжнародного тижня науки та миру, підкреслюючи ключову роль науки у підтримці миру, адже сьогодні у світі, де технології йдуть пліч-о-пліч з ризиками, питання радіаційної безпеки надзвичайно актуальне. Радіаційний моніторинг і розуміння радіаційних небезпек є ключовими для охорони здоров’я населення та захисту навколишнього середовища.